Kategorie

Filtry kuchenne

W tej części sklepu znajdują się filtry do wody przeznaczone do montażu w kuchni, zarówno w mieszkaniach w blokach wielorodzinnych, jak również w domach jednorodzinnych.

Najbardziej skuteczne z nich to systemy oparte na technologii odwróconej osmozy. Zajmują niewiele miejsca w kuchennej szafce, są estetyczne, a przede wszystkim niezwykle skuteczne.

Chcąc uzyskać najlepszej jakości wodę pitną, warto zamontować filtry oparte o system odwróconej osmozy. Odwrócona osmoza z powodzeniem już od kilku dekad stosowana jest w krajach Europy Zachodniej. Do polskich kuchni zawitała wraz z nastaniem mody na zdrowy styl życia i wzrostem świadomości na temat zagrożeń płynących ze spożywania złej jakości wody pitnej.

Teoretycznie woda wodociągowa, tzw. kranówka, nadaje się do bezpośredniego spożycia, o czym zapewniają nas wodociągi miejskie. Przy czym, po pierwsze, często woda wodociągowa jest po prostu uciążliwa w codziennym użytkowaniu (osadzający się kamień na szkle czy metaliczny osad na herbacie), a po drugie jakość wody docierającej do naszych kranów może w sposób drastyczny różnić się od jakości wody wypływającej ze stacji uzdatniania wody, na co bezpośredni wpływ ma zły stan techniczny rur doprowadzających wodę do naszych domów.

W domach jednorodzinnych z własnych ujęciem wody montaż filtra opartego o system odwróconej osmozy to niestety najczęściej tylko część większej całości. Dla uzyskania wysokiej jakości wody pitnej często wymagane będzie zamontowanie kilkustopniowego systemu uzdatniania wody.