Kategorie

Odwrócona osmoza

Odwrócona osmoza
W tej kategorii zostały zebrane profesjonalne filtry działające na bazie nowoczesnej technologii odwróconej osmozy. To najlepszy obecnie sposób na uzyskanie czystej wody, która może być bez przeszkód przeznaczona do spożycia. Dostępne w naszej ofercie filtry posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny.

Odwrócona osmoza to nie tylko skuteczna, ale również wyjątkowo wydajna technika charakteryzująca się niewielkim zużyciem energii. Pozwala w szybkim tempie pozbyć się z wody wszelkich zanieczyszczeń, które mogą być szkodliwe przy codziennym użytkowaniu. Gwarantujemy atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki gwarancyjne zestawów do filtrowania. Czytaj więcej...

Na czym polega odwrócona osmoza? To proces wykorzystujący specjalną membranę przepuszczającą czyste cząsteczki wody, a zatrzymującą zanieczyszczenia, których gabaryty są zbyt duże, aby przedostać się przez filtr. Warto zauważyć fakt, że nie ma konieczności wykorzystywania w tym przypadku jakichkolwiek środków chemicznych. Ważne jest również to, że woda musi być przepychana z odpowiednią siłą przez membranę, dlatego też niezbędne jest odpowiednie ciśnienie. Tak oddzielona zanieczyszczona woda kierowana jest do ścieków.

Zastosowanie odwróconej osmozy jest bardzo uniwersalne. Najczęściej stosuje się je w domowych instalacjach do uzdatniania wody z kranu. Nie należy jednak stosować tej metody jako jedynego zabezpieczenia, gdyż może okazać się niewystarczające do ochrony przed bakteriami i innymi zanieczyszczeniami biologicznymi znajdującymi się w wodzie ze studni czy z rzeki. Warto więc postarać się o dodatkowe zabezpieczenie. Tak przygotowany system świetnie sprawdzi się nie tylko w domach jednorodzinnych czy mieszkaniach, ale również w biurach, hotelach, żłobkach i przedszkolach, a także w jednostkach opieki medycznej.