Kategorie

Woda wodociągowa

Woda wodociągowa
Woda wodociągowa jest teoretycznie czysta i spełnia wszelkie normy narzucane przez prawo krajowe i międzynarodowe. Korzystający z niej na co dzień borykają się jednak z pewnymi niedogodnościami. Woda wodociągowa jest wodą twardą, pozostawia brzydki osad na szkle czy kranach. Picie herbaty przy wykorzystaniu wody wodociągowej, szczególnie w większych miastach, niestety nie należy do przyjemności. W szklance widać bowiem nieestetyczny osad. Stosowanie wody wodociągowej nie pozostaje bez wpływu również na domowe urządzenia typu czajnik elektryczny, żelazko, pralka czy zmywarka. Osadzający się w urządzeniach kamień zdecydowanie skraca ich użytkowanie. Dotyczy to również całej instalacji grzewczej i wodno-kanalizacyjnej (kaloryferów, ogrzewania podłogowego, termy, hydroforu), której zakup i montaż kosztował nas krocie.

Montaż urządzeń filtrujących w przypadku wody z własnego ujęcia jest absolutnie niezbędny. W przypadku wody wodociągowej jest równie ważny, ponieważ ludzkie zdrowie i życie jest bezcenne.
Nie do końca przekonani użytkownicy stają się wiernymi fanami zamontowanych w swoich domach filtrów tuż po pierwszej wymianie wkładów, kiedy widzą jak one wyglądają - brudne, obślizgłe, pokryte brązową mazią o przykrym zapachu.