Kategorie

Węgiel granulowany BB20 - najlepszy wkład z łupin orzecha kokosowego. Antybakteryjny!

Węgiel granulowany BB20 - najlepszy wkład z łupin orzecha kokosowego. Antybakteryjny!

Ekologiczne, wysokogatunkowe, wkłady zawierające specjalnie aktywowany węgiel pochodzący z łupin orzechów kokosowych. Stosowane w celu poprawy jakości wody pitnej. Swą popularność zawdzięczają bardzo szerokiemu spektrum filtracji. W przydomowych stacjach uzdatniania wody mają za zadanie poprawić smak i zapach wody. Pasują do obudowy filtra BB20”.

Więcej szczegółów


87,99 zł brutto


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Producent
FitAqua

Stopnie filtracji oparte na aktywnym węglu są doskonałym uzupełnieniem każdej przydomowej stacji uzdatniania wody. Aktywny węgiel swoją popularność zawdzięcza bardzo szerokiemu spektrum działania oraz niskim kosztom eksploatacji. Jest polecany zarówno do wody wodociągowej jaki i wody z własnego ujęcia.

 

Ten ekologiczny wkład, przeznaczony do obudowy BB20”, zawiera granulowany, aktywny węgiel pochodzący z łupin orzechów kokosowych i antracytu. Jedną z głównych cech tej mieszanki jest zdolność do poprawy smaku i zapachu wody.

 

Istotną własnością aktywnego węgla jest zdolność do znacznej redukcji choru oraz jego pochodnych. Jest to niezwykle ważne w budynkach podłączonych do wody miejskiej. Chlor jest szeroko stosowaną substancją, służącą do dezynfekcji wody oraz zapobieganiu rozwojowi mikroorganizmów i grzybów w wodociągach. Pozostawia jednak w wodzie nieprzyjemny smak i specyficzny zapach.

 

Aktywny węgiel pochodzący z łupin orzechów kokosowych posiada możliwość absorpcji znacznych ilości zanieczyszczeń organicznych z wody. Mogą się z nimi borykać właściciele własnych ujęć wody. Zanieczyszczenia organiczne oprócz nieprzyjemnego zapachu i smaku, mają również często wpływ na zabarwienie wody. Jest to zazwyczaj kolor żółty lub brunatny, trudny do usunięcia z glazury czy armatury.

 

Dodatkowym atutem są zdolności bakterio- i grzybobójcze. Mogą one być bardzo przydatne dla płytkich ujęć wody oraz w miejscach dużego zagęszczenia zabudowy jednorodzinnej.

 

Aktywny węgiel pochłania również toksyczne metale ciężkie.

 

Specyfikacja techniczna:

- przeznaczony do obudów BigBlue 20 cali (niezależnie od producenta),

- wysokość x szerokość – 20 cali x 4 1/2 cala,

- przeznaczony do wody zimnej oraz ciepłej,

- redukuje 99% chloru i jego pochodnych,

- zawiera rozdrobniony, aktywowany węgiel z łupin orzechów kokosowych,

- pochłania metale ciężkie, nawet 96% ołowiu,

- żywotność do 22 tysięcy litrów (w zależności od jakości wody),

- spadek ciśnienia – od 0,2 do 0,4 bar,

- poprawia smak, zapach i kolor wody poprzez redukcję zanieczyszczeń organicznych,

- posiada aktualny atest PZH, spełnia restrykcyjne normy EU,

- temperatura pracy: 2 - 45ºC,

- żywotność do 6 miesięcy,

- w standardzie znajduje się filtr końcowy, mechaniczny przechwytujący cząstki węgla, które próbują wydostać się poza obudowę,

 

Jeśli szukasz szybkiej odpowiedzi na swoje pytanie, prosimy zapytanie przez formularz kontaktowy.