Kategorie

Wkład do filtra BB10 cali - redukuje rozpuszczone jony żelaza i manganu

Wkład do filtra BB10 cali - redukuje rozpuszczone jony żelaza i manganu

Wkład stosowany w celu usunięcia z wody rozpuszczonego w nim żelaza i manganu. Zapobiega powstawaniu rdzawych zacieków na armaturze oraz chroni sprzęty AGD. Ponadto zbyt duże stężenie żelaza w wodzie jest niebezpieczne dla zdrowia. Wkład przeznaczony do obudowy BB10 cali, niezależnie od producenta. 

Więcej szczegółów


79,00 zł brutto

Stan: Wkrótce dostawa


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Producent
FitAqua

Wkłady usuwające żelazo i mangan z wody, wykonane przez polską firmę FitAqua. Przeznaczone są do instalacji w obudowach BB10 cali. Posiadają wszystkie niezbędne atesty, w tym świadectwo PZH.

 

Wkłady nie tylko zapobiegają powstawaniu rdzawych zacieków na armaturze, ale przede wszystkim chronią zdrowie wszystkich domowników. Ponadto żelazo bardzo szybko odkłada się w sprzętach AGD oraz urządzeniach grzewczych, powodując ich uszkodzenia.

 

Z problemem podwyższonej zawartość żelaza i manganu w wodzie boryka się do 70% właścicieli małych ujęć wody. Czasem zdarza się, że również właściciele budynków zasilanych z wodociągów mają podobny problem. Zwiększona zawartoś żelaza dotyczy głównie strych wodociągów, wykonanych z rur żeliwnych bądź stalowych.

 

Żelazo i mangan, rozpuszczone w wodzie, niekorzystnie zmieniają jej zapach. Nie pozostają również bez wpływu na smak wody, pozostawiając specyficzny metalowy posmak.

 

 

Specyfikacja techniczna:

- wysoka zdolność do pochłaniania jonów żelaza i manganu, rozpuszczonych w wodzie,

- wkłady stosowane do uzdatniania wody zimnej i ciepłej,

- posiada uprawnienia do filtracji wody spożywczej oraz użytkowej,

- zapobiega powstawaniu rdzawych plam na armaturze,

- aktualny atest PZH,

- zakres temperaturowy: 1-53ºC,

- redukcja nieprzyjemnego zapachu i smaku,

- posiada zamontowany końcowy filtr mechaniczny, 10 mikronowy, który zapobiega wydostawaniu się złoża filtracyjnego poza obudowę wkładu,

- wydajność: ok. 4000 litrów lub 6 miesięcy,

- prognozowany spadek ciśnienia: 0.2-0.4 bar

 

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt poprzez formularz.

 

Usuwanie żelaza i manganu wody to proces dość skomplikowany i jego skuteczność zależy od wielu czynników, np.: pH wody.  Stosowanie powyższego wkładu powinno ograniczać się do małego stężenia, tych związków, lub przy niewielkim poborze wody.