Kategorie

Aktywny węgiel granulowany BB10 - naturalne łupiny kokosowe. Antybakteryjne!

Aktywny węgiel granulowany BB10 - naturalne łupiny kokosowe. Antybakteryjne!

Najlepszej jakości wkłady węglowe. Zawierają specjalnie aktywowany węgiel pochodzący z łupin orzecha kokosowego. Szeroko stosowane w przydomowych stacjach uzdatniania wody ze względu na niską cenę oraz szerokie spektrum poprawy jakości wody. Stosowane do obudowy filtra BB10 cali.

Więcej szczegółów


49,00 zł brutto

4 dostępnych

Producent
FitAqua

Filtrowanie wody przy pomocy aktywnego węgla jest bardzo popularnym sposobem poprawiania jakości wody. Stosowany jest ze względu na szerokie spektrum działania oraz niskie koszty eksploatacji. Zalecany jest przy uzdatnianiu każdego rodzaju wody, bez względu na pochodzenie (wodociągowa, studnia).

 

Wkład filtra wykonany jest z ekologicznych łupin orzechów kokosowych. Wielkością pasuje do obudowy BB10 cali, niezależnie od producenta. Aktywny węgiel, pozyskany z łupin orzecha kokosowego, umieszczany jest we wkładzie w postaci rozdrobnionych granulek. Stosowany jest głównie do poprawy smaku i zapachu wody.

 

Aktywny węgiel posiada unikatową właściwość, absorpcji chloru i jego pochodnych z wody. Z tego powodu bardzo często stosowany jest w budynkach podłączonych do sieci miejskiej. Powszechnie stosowaną praktyką jest wykorzystywanie chloru do dezynfekcji wody. Ma on zapobiegać rozwojowi bakterii i grzybów w rurach wodociągowych. Pozostawia on jednak w wodzie nieprzyjemny zapach oraz diametralnie zmienia smak.

 

Aktywny węgiel pochodzący z łupin orzechów kokosowych radykalnie zmniejsza ilość zanieczyszczeń organicznych w wodzie. Problem dotyczy głównie własnych ujęć wody. Zanieczyszczenia organiczne niekorzystnie wpływają, nie tylko na zapach i smak wody, ale również na jej barwę. Zazwyczaj jest to kolor żółty, słomkowy lub brunatny.

 

Bardzo ważnym atutem aktywnego węgla są jego zdolności bakterio i grzybobójcze. Sprawdzają się doskonale w przypadku płytkich ujęć wód powierzchniowych oraz na gęsto zabudowanym terenie nieuzbrojonym w kanalizację.

 

Dane techniczne:

- przeznaczony do obudów BB 10 cali (niezależnie od producenta),

- może być stosowany do wody zimnej i gorącej,

- wysokość x szerokość – 20 cali x 4 1/2 cala,

- zawiera węgiel aktywny pochodzenia naturalnego w postaci rozdrobnionej,

- redukuje 99% chloru i jego pochodnych,

- pochłania metale ciężkie, nawet 96% ołowiu,

- żywotność do 12 tysięcy litrów (w zależności od jakości wody),

- spadek ciśnienia – od 0,2 do 0,4 bar,

- poprawia smak, zapach i kolor wody poprzez redukcję zanieczyszczeń organicznych,

- posiada aktualny atest PZH,

- zakres temperaturowy: 2 - 45ºC,

- żywotność do 6 miesięcy,

- w standardzie znajduje się filtr końcowy, mechaniczny przechwytujący cząstki węgla, które próbują wydostać się poza obudowę,

 

Jeśli szukasz szybkiej odpowiedzi na swoje pytanie, prosimy zapytanie przez formularz kontaktowy.