Kategorie

Filtr liniowy bioceramiczny firmy FitAqua - wymiana co 1 rok

Filtr liniowy bioceramiczny firmy FitAqua - wymiana co 1 rok

Filtr bioceramiczny przeznaczony do systemów odwróconej osmozy R07. Pasuje do większości filtrów obecnych na rynku, niezależnie od producenta. Oferowany filtr cechuje bardzo długi okres sprawności. Zaleca się wymianę w cyklu rocznym (co 12 miesięcy) niezależnie od ilości zużytej wody. Posiada atest PZH.

Więcej szczegółów


49,00 zł brutto

8 dostępnych

Producent
FitAqua

Wkład bioceramiczny montowany jest jako ostatni stopień filtracji. Czysta, przefiltrowana woda przepływa przez wkład zawierający granulat. Taka woda ma bardzo korzystny wpływ na członka, zwierzęta i rośliny dzięki aktywacji komórek somatycznych. Promieniowanie FarInfrared wytwarzane przez wkład bioceramiczny poprawia metabolizm oraz krążenie krwi i dlatego, często nazywane jest „światłem życia”.

 

FarInfrared (FIR)– to promieniowanie dalekiej podczerwieni. Długość fal zawiera się w granicach od 4 do 1000 mikronów. Jest promieniowaniem niewidocznym dla ludzkiego oka ma jednak bardzo pozytywny wpływ na ludzi.  Powoduje aktywację i odnowę wielu organów.

 

Wszystkie organizmy żywe zawierają duże ilości wody. Ciało dorosłego, zdrowego człowieka, aż w 70% składa się z wody. Najnowsze badania z dziedziny biotechnologii dowodzą, że promieniowanie FIR ma bardzo duży wpływ na wzrost żywych organizmów. Cząsteczki wody cały czas drgają z częstotliwością od 8 do 10 mikronów. Jeśli zostaną poddane działaniu fal o takiej samej częstotliwości wpadają w rezonans. Wynikiem tego jest aktywacja wody poprzez jej jonizację na OH- oraz H+. Obecność takiej wody w organizmie ma dobroczynny wpływ na metabolizm.

 

Bardzo duże znaczenie dla poprawnego działania ludzkiego organizmu ma wymiana płynów. Wymiana między komórkowa odbywa się na zasadzie osmozy. Wszelkie jej zakłócenia powodują różne dolegliwości. Promienie FarInfrared przenikając  komórki, wzmacnia je regulując przepływ krwi.

Siłą witalna każdego organizmu zależna jest od dostarczania mu niezbędnych pierwiastków. Pierwiastki te przyjmujemy wraz z pożywieniem. Przyswajanie i przetwarzanie tych pierwiastków powoduje powstawanie szkodliwych produktów w komórkach, które należy wydalić. Promieniowanie FIR poprawiając krążenie krwi powodują wzmocnienie metabolizmu, który jest niezwykle ważny procesie wydalania szkodliwych substancji.

 

Główne zalety działania promieni FIR:

- aktywacja komórek somatycznych w organizmie,

- zwiększenie dotlenienia komórek,

- redukcja toksyn oraz tłuszczu z krwi,

- usuwanie szkodliwych substancji z organizmu,

- wzmocnienie systemu nerwowego.

 

Dodatkową zaletą stosowania wkładu bioceramicznego jest spowolnienie procesu starzenia oraz poprawę odporności całego organizmu.

 

Granulat bioceramiczny ma strukturę kompozytu i wykonany jest z około 25 materiałów ceramicznych wymieszanych z tlenkami mineralnymi. Są to głównie SiO2 oraz Al2O2. Taka mieszanina potrafi wytwarzać promienie FIR. Proces aktywacji granulatu bioceramicznego jest dość skomplikowany. Jednym z etapów jest podgrzanie do do temperatury 1650°C i szybkie chłodzenie.

 

Promienie FarInfrared są znane od i szeroko stosowane w różnych dziedzinach, np.:

- zmniejszanie bólu,

- redukcja zapachów,

- ochrona przed rozwojem niektórych bakterii,

- filtracja powietrza,

- zmniejszenie kwasowości w organizmie,

Dodatkowym atutem stosowania promieni FIR jest fakt, braku działań niepożądanych. Nie ma również żadnych ograniczeń wiekowych.

Efekty działania promieni zależą od aktualnych potrzeb organizmu. Brak odczuwania zmian, oznacza dobrą kondycję fizyczną organizmu.

 

Jeśli szukasz szybkiej odpowiedzi na swoje pytanie, prosimy zapytanie przez formularz kontaktowy.