Filtr Redox Fitaqua - jonizator wody - filtr polskiej firmy FITaqua

Bestseller
Filtr Redox Fitaqua - jonizator wody - filtr polskiej firmy FITaqua
Filtr Redox Fitaqua - jonizator wody - filtr polskiej firmy FITaqua
Filtr Redox Fitaqua - jonizator wody - filtr polskiej firmy FITaqua
Filtr Redox Fitaqua - jonizator wody - filtr polskiej firmy FITaqua
Filtr Redox Fitaqua - jonizator wody - filtr polskiej firmy FITaqua

Filtr kuchenny Redox polskiej firmy FITaqua, oparty na siedmiostopniowej filtracji molekularnej. Dostarcza zawsze świeżą i smaczną wodę, o właściwym bilansie minerałów i ujemnym potencjalne ORP (potencjale Redox).
 

Filtr produkowany w Polsce. Podlega kontroli jakości na każdym etapie produkcji.

Bezpłatna wysyłka! Stała opieka serwisowa i regularna wymiana wkładów dla Warszawy i szeroko pojętych okolic!
 

2 599,00 PLN 


Ilość jednostek w opakowaniu: 1.00
Cena za opakowanie: 2 599,00 PLN

Głębokość filtra 11 cm
Szerokość filtra 48 cm
Wysokość filtra 36 cm
Średnica zbiornika na wodę (18l) 28 cm
Wysokość zbiornika na wodę (18l) 40,5 cm

Opis

Filtr FITaqua Redox - to woda najbliższa naturze - oczyszczona molekularnie, o alkalicznym PH (wspierająca odkwaszanie organizmu), naturalnie zmineralizowana szlachetnym dolomitem, o ujemnym potencjale ORP. Prezentowany filtr zapewnia właściwą strukturę cząsteczek wody i jej wysoką bioprzyswajalność.

Siedmiostopniowy system filtracji molekularnej opartej na odwróconej osmozie to najskuteczniejsza i jednocześnie całkowicie naturalna metoda filtracji. Filtr molekularny zawiera membranę osmotyczną, czyli specjalną błonę, na powierzchni której zatrzymane zostają wszelkie zanieczyszczenia, a przepuszczane są tylko cząsteczki czystej wody. Zanim woda dotrze do membrany, która jest sercem filtra opartego o odwróconą osmozę, jest czterokrotnie oczyszczana przez filtry wstępne. Wszystkie zanieczyszczenia - chlor, fluor, pestycydy, detergenty, nawozy sztuczne, bakterie, wirusy, grzyby, metale ciężkie czy osady z rur i muł - zostają w pełni skutecznie usunięte z wody.

Jednak sama filtracja to za  mało. Chcac mieć pewność, że woda jest nie tylko doskonale oczyszczona, ale również bogata w minerały, odżywcza i smaczna, filtr FITaqua Redox został dodatkowo uzupełniony o mineralizator, zawierający szlachetny dolomit, dzięki czemu otrzymywana woda ma właściwy skład minerałów. W końcowym etapie filtracji woda opływa dolomit i pobiera z niego minerały naturalnie występujące w przyrodzie. Przykładowe wyniki badań po zastosowaniu wkładu mineralizującego znajdują się TUTAJ.

Na czym polega fenomen filtra z wkładem REDOX?

Filtr osmotyczny, bez wkładów funkcjonalizujących, dostarcza wodę o charakterze utleniającym. Dzieje się tak z powodu dużego stężenia wolnego rodnika w postaci anionorodnika ponadtlenkowego, niekorzystnie wpływającego na organizm człowieka. Jeśli odczuwasz zmęczenie, brakuje Ci energii do życia, często chorujesz, oznacza to zaburzenie homeostazy - wewnętrzej równowagi organizmu. Miarą zdolności pożywienia czy innych napojów, w tym wody, do przywracania tak porządanego stanu równowagi jest potencjał redox (ORP).

Skrót ORP, nazywany również potencjałem redox wyrażany jest w mV (miniwoltach). To potencjał oksydacyjno - redukcyjny wody. Im wyższy, tym woda jest bardziej utleniona. Zaś ujemny potencjał ORP oznacza wodę działającą przeciwutleniająco, czyli taką, która chroni nas przed działaniem niekorzystnych dla nas wolnych rodników. 

Dlaczego wolne rodniki są tak niekorzystne dla organizmu człowieka? Ponieważ atakują białka, główny budulec ciała ludzkiego. Uszkadzają błony komórkowe, a nawet DNA. Z tego powodu przyspieszają proces starzenia oraz prowadzą do nieprawidłowego funkcjonowania komórek, co skutkuje występowaniem wielu groźnych chorób cywilizacyjnych: nowotworów, miażdżycy, cukrzycy, retinopatii (czyli uszkodzenia naczyń krwionośnych siatkówki oka), reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby Alzheimera i wielu innych.

Aby odwrócić ten niekorzystny proces powinniśmy pić wodę o wartości ORP zbiliżonej do tej, która występuje wewnątrz naszego organizmu, czyli wodę o ORP ujemnym, kształtującym się na poziomie średnio do -200 mV. Tymczasem woda płynąca w naszych kranach czy woda butelkowana ma charakter utleniający, poziom jej potencjału ORP mieści się najczęściej w przedziale od +150 do +250 mV. Nasz organizm każdego dnia musi zużywać swoje siły witalne na obniżenie ORP wypijanej wody.

Jeśli chcemy obronić się przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, powinniśmy pić wodę o ujemnym ORP, a taką wodę otrzymamy stosując filtr z wkładem Redox.

Więcej o korzyściach wynikających ze stosowania filtra REDOX czytaj TUTAJ.

BUDOWA FILTRA FITAQUA REDOX:

 • wkład sedymentacyjny liniowy 2”
 • wkład (blok) liniowy węglowy 2,5" (odpowiedzialny za doskonały smak i zapach wody)
 • wkład liniowy mineralizująco-węglowy 2,5"
 • wkład strukturyzujący 2"
 • wkład REDOX - 2,5" o zwiększonej ilości złoża i wydajności
 • membrana osmotyczna 100 GPD Filmtec (nowa większa wydajność)
 • zbiornik metalowy ze stali nierdzewnej o pojemności 18l (zapewnia wydajność filtra i bieżący dostęp do zawsze świeżej wody)

WYMIARY FILTRA:

 • Wysokość - 36 cm
 • Szerokość - 48 cm
 • Głębokość - 11 cm

WYMIARY ZBIORNIKA NA WODĘ:

 • Wysokość - 40,5 cm
 • Średnica - 28 cm

 

Filtr FITaqua Redox jest produktowany w Polsce i podlega kontroli jakości na każdym etapie produkcji.

 

 

Termin wysyłki: do 5 dni

Opinie

Produkt nie posiada opinii.

Dodaj opinię

Aby dodać opinie musisz być zalogowany.

Podobne