Zmiękczające

Twardość wody oznacza ilość soli wapnia i magnezu rozpuszczonych w wodzie. Czym większa jest ich zawartość (większe stężenie tych soli), tym woda jest bardziej twarda. Sole wapnia i magnezu, wytrącając się z wody, powodują powstawanie kamienia. Jest on szczególnie widoczny na domowej armaturze, w czajniku, pralce czy żelazku. Woda twarda jest niezwykle uciążliwa w użytkowaniu. Tworzy nieestetyczny kożuch na zaparzonej herbacie, niszczy domowe urządzenia, zmniejsza sprawność działania instalacji grzewczej. Znacznie zwiększa możliwość awarii wszelkich sprzętów, które na co dzień do sprawnego działania wymagają poboru wody.

Twarda woda to również konieczność używania większej ilości detergentów (proszków do prania, mydła, szamponów), co bezpośrednio wpływa na nasze środowisko oraz zasobność portfela. Dzieje się tak dlatego, że woda twarda słabiej się pieni i stąd dla uzyskania tego samego efektu zużywamy więcej np. środków piorących.

Twarda woda nie pozostaje niestety bez wpływu także na stan naszej skóry czy włosów. Twarda woda powoduje przesuszenie skóry, łamliwość i zły wygląd włosów.

Naprawdę warto zainwestować w dobrej jakości wodę. Zdrowie i życie, a także dobry nastrój, jest przecież najważniejsze. Poniżej prezentujemy podstawowe wkłady zmiękczające przeznaczone do uzdatniania wody.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt. Poza sprzedażą wkładów i filtrów zajmujemy się również doborem i montażem urządzeń filtrujących oraz okresową wymianą wkładów dla naszych Klientów. Działamy na terenie Warszawy i szeroko pojętych okolic.

Zobacz nasze realizacje. Skorzystaj z asystenta sprzedaży.
 

 

 

Pokaż:
20 40 60