Ulubione

0 produktów

Aktualności

Filtry do biura


 

Filtry dla kamienic i wspólnot mieszkaniowych

Lampy UV

Lampy UV służą do dezynfekcji wody skażonej bakteriami i mikroorganizmami. Problem ten dotyczy najczęściej wody z własnego ujęcia, np. ze studni głębinowej. Sąsiedztwo innych gospodarstw domowych (nieszczelne szamba, niedozwolone składowanie odpadów), efekty działalności rolniczej czy bliskość szlaków komunikacyjnych bezpośrednio wpływa na zły stan wody, która trafia do naszych domów. Skażona woda ma nieprzyjemny zapach i smak, jest najczęściej mętna, pozostawia uciążliwe zacieki i osady. Wielokrotnie jej użytkowanie jest praktycznie niemożliwe. Aby móc dobrać odpowiednie urządzenia filtrujące, niezbędnej jest wykonanie specjalistycznych badań wody (fizyko-chemicznych i bakteriologicznych). Tego typu badania można przeprowadzić w laboratoriach badawczych lub w najbliższej stacji Sanepidu.

Dostęp do wody wodociągowej teoretycznie powinien w 100% wykluczać problem obecności bakterii i mikroorganizmów w wodzie pitnej. I tak jest z pewnością, gdy woda opuszcza stację uzdatniania. Niestety zanim dotrze do naszych domów czeka ją jeszcze długa droga. Stare, często zardzewiałe, rury doprowadzające, to idealne miejsce do rozmnażania się wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych. Jeśli cokolwiek nas niepokoi warto wykonać specjalistyczne badania i skorzystać z pomocy firmy uzdatniającej wodę.

Niezwykle wysoka skuteczność działania lampy UV może być zapewniona jedynie na wodzie wstępnie uzdatnionej. Lampa UV montowana jest jako ostatni element systemu uzdatniania wody. Poprzedzać ją musi bez wątpienia wstępny filtr mechaniczny, który usunie z wody zanieczyszczenia mechaniczne (piasek, muł, szlam), filtr z aktywnym węglem poprawiający smak i zapach wody (usuwający chlor i jego pochodne oraz metale ciężkie). Warto również zastosować odpowiedni zmiękczacz.

Zapraszamy do kontaktu.

 

LAMPA UV 55 WAT - bakteriobójcza do dezynfekcji wody - do 2,3 m3/h
LAMPA UV 55 WAT - bakteriobójcza do dezynfekcji wody - do 2,3 m3/h

Lampa UV dezynfekująca wodę wykonana z polerowanej stali nierdzewnej. Żarnik o mocy aż 55W oraz klosz wykonany z wysoko przenikliwego szkła kwarcowego. Dzięki temu skuteczność dezynfekcji sięga prawie 100%. 

 

Producent: UST-M

Symbol lampy: UVLAMP55

Symbol promiennika UV: TUV-55W

1 300,00 PLN
LAMPA UV 30 WAT - bakteriobójcza do dezynfekcji wody - do 1,4 m3/h
LAMPA UV 30 WAT - bakteriobójcza do dezynfekcji wody - do 1,4 m3/h

Lampa UV, której skuteczność dezynfekcji wody sięga prawie 100%. Korpus lampy wykonany ze stali nierdzewnej. Żarnik o mocy 30W oświetla wodę przez klosz wykonany ze szkła kwarcowego.

Skuteczność dezynfekcji 99,99%.

 

Producent: UST-M

Symbol lampy: UVLAMP30

Symbol promiennika UV: TUV-30W

1 100,00 PLN
LAMPA UV 25 WAT - bakteriobójcza do dezynfekcji wody - do 1,1 m3/h
LAMPA UV 25 WAT - bakteriobójcza do dezynfekcji wody - do 1,1 m3/h

Lampa UV, której skuteczność dezynfekcji wody sięga prawie 100%. 

Obudowa lampy wykonana ze stali nierdzewnej, polerowanej. Żarnik o mocy 25W. Klosz wykonany ze szkła kwarcowego, charakteryzującego się wysoką przenikliwością. Skuteczność dezynfekcji wody to aż 99,99%.

 

Producent: UST-M

Symbol lampy: UVLAMP25

Symbol promiennika UV: TUV-25W

910,00 PLN
PROMIENNIK, ŻARNIK BAKTERIOBÓJCZY UV O MOCY 55W
PROMIENNIK, ŻARNIK BAKTERIOBÓJCZY UV O MOCY 55W

Żarnik przeznaczony do lampy UV o mocy 55W. Dezynfekcja wody z bakterii i mikroorganizmów. Promiennik charakteryzuje się dużą mocą i długą żywotnością.

 

Marka: Philips

Pasuje do lampy: UVLAMP55

210,00 PLN
PROMIENNIK, ŻARNIK BAKTERIOBÓJCZY UV O MOCY 25W
PROMIENNIK, ŻARNIK BAKTERIOBÓJCZY UV O MOCY 25W

Żarnik przeznaczony do lampy UV o mocy 25W. Dezynfekcja wody z bakterii i mikroorganizmów. Promiennik charakteryzuje się dużą mocą i długą żywotnością.

 

Marka: Philips

Pasuje do lampy: UVLAMP25

155,00 PLN
Pokaż:
20 40 60