Osmotyczne

Membrana osmotyczna to serce każdego systemu filtrującego. Jest najważniejszym i zarazem najdroższym składnikiem całego filtra. Od jej jakości zależy jaką wodę otrzymamy na wyjściu i jaką będziemy spożywać. Lepsza jakość to również dłuższa żywotność membrany osmotycznej.

Istotą jej działania jest niezwykła porowatość. Wielkość pojedynczego pora membrany osmotycznej to zaledwie ok. 0,0001 mikrona. Dla porównania, przeciętnej wielkości bakteria jest większa od pora membrany o ok. 3000 razy. Tego typu struktura pozwala na uzyskanie wody o wyjątkowej jakości, którą bez wahania można podać do spożycia np. niemowlętom.

Należy pamiętać, że nawet najlepszej klasy membrana osmotyczna, jak każde urządzenie, ma prawo się zużyć. Chcąc zagwarantować sobie stale krystalicznie czystą wodę, zalecana jest wymiana membrany osmotycznej mniej więcej co 2-3 lata, zależnie od ilości zużywanej wody oraz od stopnia jej zanieczyszczenia.

Na życzenie Klienta pracownik naszego Sklepu może dokonać serwisu filtru – wymiany wkładów oraz, jeśli faktycznie będzie taka potrzeba, również wymiany membrany osmotycznej. Usługi serwisowe świadczymy na terenie Warszawy i szeroko pojętych okolic.


Zapraszamy do kontaktuZobacz nasze realizacje. Skorzystaj z asystenta sprzedaży.


 

 

 

 

 

Brak produktów na liście.