Ulubione

0 produktów

Filtry do biura


 

Filtry dla kamienic i wspólnot mieszkaniowych

Pytania i odpowiedzi

1. Czy można negocjować rabaty?

 

Tak, każdy Klient może poprosić o rabat. Każdorazowo wysokość rabatu będzie przyznawana indywidualnie. Im większe zamówienie tym większa możliwość negocjacji ceny. Lojalni klienci mogą uzyskać stały rabat, nawet do 10%. 

Przy zakupach hurtowych, tj. przy zakupie minimum 25 produktów jednego typu lub na łączną kwotę minimum 6000 zł netto, istnieje możliwość zastosowania stawek hurtowych. Negocjacje mogą być prowadzone drogą mailową lub telefoniczną.

 

2. Jakie są koszty dostawy?

 

Koszty dostawy opisane są w Regulaminie Sklepu oraz w zakładce Cennik Dostaw.

 

3. Czy mogę odebrać towar osobiście?

 

Tak, w przypadku części asortymentu istnieje taka możliwość.

 

4. Czy można zamówić filtr z montażem?

 

Montaż filtrów może być wykonany na terenie całego kraju. W granicach administracyjnych Warszawy koszt montażu filtrów na cały dom wynosi 500zł. Za dojazd w każde inne miejsce będzie naliczana opłata 1zł za każdy kilometr liczony w obie strony.

Cena nie zawiera kosztów materiałów hydraulicznych, które będą naliczane wg cen zakupu.

 

Instalacja systemów odwróconej osmozy kosztuje 120zł (teren Warszawy). Koszty dojazdu w inne miejsca są takie same, jak w przypadku instalacji filtrów na cały dom.

 

Wymiana filtrów to koszt 80zł (Warszawa). Cena nie obejmuje kosztu zakupu wkładów.

 

5. Czy można liczyć na pomoc w przypadku problemów z samodzielnym montażem filtra?

 

Oczywiście, pomagamy w każdej kwestii. Zarówno dotyczącej montażu, programowania, jak i dalszej obsługi systemów uzdatniania wody. Nowoczesne filtry do wody to dość skomplikowane urządzenia i rozumiemy, że początkowo mogą sprawiać kłopoty. Ze względu na ilość informacji preferujemy kontakt telefoniczny.

 

6. Nie jestem zadowolony z jakości wody w moim domu. Czy mogę liczyć na pomoc w doborze odpowiedniego filtra?

 

Prawie wszystkie transakcje dokonane w naszym sklepie są dokonywane po uprzednich konsultacjach. Jeżeli posiadają Państwo podłączenie do wody wodociągowej, to sprawa jest prostsza.  Odpowiedni filtr można znaleźć tutaj. Można również skorzystać z naszego asystenta sprzedaży, który pomoże zdobyć podstawowe informacje. Znacznie bardziej skomplikowana sytuacja ma miejsce wówczas, gdy mają Państwo własne ujęcie wody. Wtedy niezbędne jest badanie wody w specjalistycznym laboratorium sanepidu lub innej niezależnej firmy. Również nasi specjaliści mogą wykonać uproszczone badanie wody wystarczające do dobrania odpowiednich filtrów.

 

7. Czym charakteryzuje się miękka woda i czy jest niebezpieczna dla urządzeń domowych?

 

Twardość wody to oznacza zawartość soli wapnia i magnezu. Zazwyczaj określa się ją zawartością CaCO3 w jednostkach mg/dm (miligramy na litr). Najbardziej popularna skala podziału twardości wody wygląda następująco:

- bardzo miękka: <75 mg CaCO3/dm3

- miękka: 75–150 mg CaCO3/dm3

- średnio twarda: 150–300 mg CaCO3/dm3

- twarda: 300–500 mg CaCO3/dm3

- bardzo twarda: >500 mg CaCO3/dm

 

Duża twardość wody nie jest szkodliwa dla zdrowia. Może jednak powodować znaczne szkody a na pewno już, bardzo utrudnia życie. Odkłada się na armaturze, glazurze, a także wszystkich sprzętach podłączonych do sieci wodnej.

Bardzo miękka woda jest bezpieczna dla naszych sprzętów. Nie będzie też pozostawiała zbyt wiele śladów w łazience. Doskonale aktywuje cząsteczki mydła czy proszku, dzięki czemu nasze ubrania będą zawsze doskonale doprane. Należy jednak pamiętać, aby używać przynajmniej 50% mniej proszku bo mogą być kłopoty z wypłukaniem mydlin. Mogą również doświadczyć Państwo efektu „śliskich rąk”, czyli wrażenia, że nie można dokładnie spłukać mydła. Miękka woda nie wysusza skóry.

 

8. Czy wodę filtrowaną można pić prosto z kranu?

 

W przypadku wody wodociągowej oczywiście, tak.

Woda z własnego ujęcia, oprócz badań fizyko-chemicznych, wymaga również badań biologicznych na zwartość szkodliwych bakterii i mikroorganizmów. Właściwie dobrane filtry pozwalają bezpiecznie pić wodę prosto z kranu. W przypadku, gdy w badaniach biologicznych stwierdzono odstępstwa od normy, należy zastosować lampy UV do jej dezynfekcji.

 

Zdaniem wielu specjalistów, również i naszym, najlepszym sposobem pozyskiwania wody pitnej jest filtracja oparta na technologii odwróconej osmozy. W każdym przypadku jest ona gwarantem najwyższej czystości chemicznej i biologicznej spożywanej wody. Nie dotyczy to oczywiście tanich systemów, bardzo niskiej jakości, sprowadzanych zazwyczaj z Azji.