Lampy UV

Lampy UV służą do dezynfekcji wody skażonej bakteriami i mikroorganizmami. Problem ten dotyczy najczęściej wody z własnego ujęcia, np. ze studni głębinowej. Sąsiedztwo innych gospodarstw domowych (nieszczelne szamba, niedozwolone składowanie odpadów), efekty działalności rolniczej czy bliskość szlaków komunikacyjnych bezpośrednio wpływa na zły stan wody, która trafia do naszych domów. Skażona woda ma nieprzyjemny zapach i smak, jest najczęściej mętna, pozostawia uciążliwe zacieki i osady. Wielokrotnie jej użytkowanie jest praktycznie niemożliwe. Aby móc dobrać odpowiednie urządzenia filtrujące, niezbędnej jest wykonanie specjalistycznych badań wody (fizyko-chemicznych i bakteriologicznych). Tego typu badania można przeprowadzić w laboratoriach badawczych lub w najbliższej stacji Sanepidu.

Dostęp do wody wodociągowej teoretycznie powinien w 100% wykluczać problem obecności bakterii i mikroorganizmów w wodzie pitnej. I tak jest z pewnością, gdy woda opuszcza stację uzdatniania. Niestety zanim dotrze do naszych domów czeka ją jeszcze długa droga. Stare, często zardzewiałe, rury doprowadzające, to idealne miejsce do rozmnażania się wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych. Jeśli cokolwiek nas niepokoi warto wykonać specjalistyczne badania i skorzystać z pomocy firmy uzdatniającej wodę.

Niezwykle wysoka skuteczność działania lampy UV może być zapewniona jedynie na wodzie wstępnie uzdatnionej. Lampa UV montowana jest jako ostatni element systemu uzdatniania wody. Poprzedzać ją musi bez wątpienia wstępny filtr mechaniczny, który usunie z wody zanieczyszczenia mechaniczne (piasek, muł, szlam), filtr z aktywnym węglem poprawiający smak i zapach wody (usuwający chlor i jego pochodne oraz metale ciężkie). Warto również zastosować odpowiedni zmiękczacz.

Zapraszamy do kontaktuZobacz nasze realizacje. Skorzystaj z asystenta sprzedaży.
 

 

Pokaż:
20 40 60