Ulubione

0 produktów

Aktualności

Filtry do biura


 

Filtry dla kamienic i wspólnot mieszkaniowych

Węglowe

W tej kategorii znajdą Państwo wkłady do filtrów zawierające aktywny węgiel w różnej postaci. Przeznaczone zarówno do systemów odwróconej osmozy, jak i urządzeń filtrujących stosowanych na cały dom. 

Prezentowane wkłady węglowe występują w kilku wielkościach - wyróżniamy wkłady węglowe 10 cali, wkłady węglowe do obudowy BB10 cali (Big Blue 10 cali) oraz wkłady węglowe do obudowy BB20 cali (Big Blue 20 cali).

Dzięki swoim szerokim pozytywnym własnościom, aktywny węgiel jest bardzo często stosowany. Zalecany jest jako uzupełnienie każdego systemu uzdatniania wody, zarówno dla własnego ujęcia, jak i wody wodociągowej. Poprawia smak i zapach wody, usuwa chlor i inne metale ciężkie.

Serdecznie zapraszamy do kontaktuPoza sprzedażą filtrów zajmujemy się również doborem i montażem urządzeń filtrujących oraz okresową wymianą wkładów dla naszych Klientów.

 

Wkład węglowy 10 cali - blokowy węgiel aktywny z łupin kokosa - FITaqua
Wkład węglowy 10 cali - blokowy węgiel aktywny z łupin kokosa - FITaqua

Doskonałej jakości wkład węglowy CTO, polskiej firmy FITaqua, zawierający sprasowany w jednolity blok aktywny węgiel z łupin orzechów kokosowych, przeznaczony do obudowy 10”. Stosowany jest głównie w systemach podzlewozmywakowych oraz filtrach opartych o technologię odwróconej osmozy.

Prezentowany wkład zawiera uszlachetnione łupiny orzecha kokosowego. Usuwa z wody między innymi chlor i jego trujące pochodne, ołów i inne toksyczne metale ciężkie oraz poprawia smak i zapach wody.

Posiada atest PZH.

20,00 PLN
Wkład węglowy 10 cali - węgiel aktywny granulowany z łupin kokosa - FITaqua
Wkład węglowy 10 cali - węgiel aktywny granulowany z łupin kokosa - FITaqua

Wkład węglowy GAC polskiej firmy FITaqua zawierający aktywny węgiel w postaci granulowanej przeznaczony do obudowy 10”. Stosowany jest głównie w systemach podzlewozmywakowych oraz filtrach opartych o technologię odwróconej osmozy.

Prezentowany wkład zawiera uszlachetnione łupiny orzecha kokosowego. Usuwa z wody między innymi chlor i jego trujące pochodne, ołów i inne toksyczne metale ciężkie. Jego podstawowym zadaniem jest poprawa smaku i zapachu wody.

Posiada atest PZH.

20,00 PLN
Wkład węglowy  BB10 - blokowy węgiel aktywny z łupin kokosa - FITaqua
Wkład węglowy BB10 - blokowy węgiel aktywny z łupin kokosa - FITaqua

Wkład węglowy BB10 CTO, polskiej firmy FITaqua, zawierający sprasowany w jednolity blok uszlachetniony aktywny węgiel z łupin orzechów kokosowych.

Wkład przeznaczony jest do obudowy BB10” (Big Blue 10 cali).

Bardzo popularny jako uzupełnienie przydomowego systemu uzdatniania wody. Poprawia smak i zapach wody przy stosunkowo niskich kosztach eksploatacji.

Usuwa z wody również chlor i jego trujące pochodne, ołów, inne toksyczne metale ciężkie, związki organiczne oraz zanieczyszczenia mechaniczne.

Posiada atest PZH.

 

45,00 PLN
Wkład węglowy  BB20 - blokowy węgiel aktywny z łupin kokosa
Wkład węglowy BB20 - blokowy węgiel aktywny z łupin kokosa

Blokowy wkład węglowy BB20 CTO, polskiej firmy FITaqua, zawiera sprasowany w jednolity blok uszlachetniony aktywny węgiel z łupin orzechów kokosowych.

Wkład przeznaczony jest do obudowy BB20” (Big Blue 20 cali).

Wkład wykazuje stosunkowo niskie koszty eksploatacji przy szerokim spektrum działania. Jest bardzo popularny jako uzupełnienie przydomowego systemu uzdatniania wody. Głównym jego zadaniem jest poprawa smaku i zapachu wody. Wkład usuwa z wody także chlor i jego trujące pochodne, ołów, inne toksyczne metale ciężkie, związki organiczne oraz zanieczyszczenia mechaniczne.

Posiada atest PZH.

Produkt polskiej firmy FITaqua.

 

80,00 PLN
Wkład węglowy BB10 - węgiel aktywny granulowany z łupin kokosa - FITaqua
Wkład węglowy BB10 - węgiel aktywny granulowany z łupin kokosa - FITaqua

Wkład węglowy BB10 GAC z granulowanym węglem aktywnym w łupin orzecha kokosowego, polskiej firmy FITaqua. Wkład przeznaczony jest do obudowy BB10” (Big Blue 10 cali).

Szeroko stosowany w przydomowych stacjach uzdatniania wody ze względu na niską cenę oraz szerokie spektrum poprawy jakości wody. Głównym jego zadaniem jest poprawa smaku i zapachu wody. Wkład usuwa z wody także chlor i jego trujące pochodne, ołów, inne toksyczne metale ciężkie, związki organiczne (np. bakterie), zanieczyszczenia mechaniczne, pestycydy, detergenty, fenole.

Posiada atest PZH.

Produkt polskiej firmy FITaqua.

 

57,00 PLN
Wkład węglowy BB10 - blokowy węgiel aktywny z łupin kokosa - Aquafilter
Wkład węglowy BB10 - blokowy węgiel aktywny z łupin kokosa - Aquafilter

Blokowy wkład węglowy Aquafilter do obudowy BB10, zawierający sprasowany w jednolity blok aktywny węgiel z łupin orzechów kokosowych.

Wkład przeznaczony jest do obudowy BB10” (Big Blue 10 cali).

Koryguje smak, zapach i barwę wody, usuwając z niej chlor i jego pochodne, ołów oraz inne metale ciężkie, związki organiczne, a także zanieczyszczenia mechaniczne.

 

Produkt polskiej firmy Aquafilter.

 

49,00 PLN
Wkład węglowy BB10 - węgiel aktywny i bakteriostatyczny KDF - Aquafilter
Wkład węglowy BB10 - węgiel aktywny i bakteriostatyczny KDF - Aquafilter

Wkład z węglem aktywnym i dodatkowym czynnikiem KDF - 55, wykazującym właściwości bakteriostatyczne (hamuje rozwój bakterii).

Wkład węglowy polskiej firmy Aquafilter, pasujący do obudowy BB10, zawierający granulowany węgiel bitumiczny z dodatkowym czynnikiem KDF-55. Czynnik KDF dzięki swoim właściwościom tworzy swoiste mikroogniwo, wytwarzając zarazem pole elektryczne, w którym bakterie nie mają szans rozwoju

W KDF-ie odbywa się również wiele reakcji utleniania i redukcji. Dzięki czemu zmniejszone zostaje stężenie żelaza, ołowiu, arsenu i kadmu oraz następuje likwidacja chloru i siarkowodoru.

Węgiel aktywny standardowo koryguje również  smak, zapach i barwę wody.

 

Produkt polskiej firmy Aquafilter.

 

69,00 PLN
Wkład węglowy BB20 - blokowy węgiel aktywny z łupin kokosa - Aquafilter
Wkład węglowy BB20 - blokowy węgiel aktywny z łupin kokosa - Aquafilter

W pełni profesjonalny wkład węglowy wykonany ze spiekanego węgla aktywowanego z łupin orzechów kokosowych o wysokiej gęstości.

Wkład Aquafilter  FCCBL20BB-S to największy z oferowanych blokowych wkładów węglowych. Posiada bardzo wysoką zdolność absorpcji chloru i innych zanieczyszczeń organicznych występujących w wodzie.

Zalecany do kompleksowej ochrony instalacji wodnych w klasycznych obudowach Big Blue 20” (BB20), gdyż forma wkładu w postaci spiekanego węgla (wkład węglowy) jest stanowczo mniej podatna pyleniu niż granulat węglowy.

Polecany do:

- montażu na instalacjach wody wodociągowej - obniża poziom chloru;

- uzdatniania wody z własnego ujęcia - redukuje utlenialność i klaruje wodę.

 

Produkt polskiej firmy Aquafilter.

 

89,00 PLN
Wkład węglowy BB20 - węgiel aktywny i bakteriostatyczny KDF - Aquafilter
Wkład węglowy BB20 - węgiel aktywny i bakteriostatyczny KDF - Aquafilter

Specjalistyczny wkład węglowy z dodatkowym czynnikiem KDF - 55, wykazującym właściwości bakteriostatyczne (hamującym namnażanie się bakterii) oraz w znacznym stopniu redukującym stężenie metali ciężkich obecnych w wodzie.

KDF szczególnie dobrze radzi sobie z absorpcją chloru i jego pochodnych oraz wszelkich zanieczyszczeń organicznych, dzięki czemu woda ma właściwy smak, zapach i barwę.  

Węgiel aktywny wraz z czynnikiem KDF przeciwdziała rozwojowi bakterii w wodzie, co ma szczególne znaczenie wówczas, gdy woda nie jest pobierana w sposób ciągły.

Wkład węglowy polskiej firmy Aquafilter, pasujący do obudowy BB20.

 

149,00 PLN
Pokaż:
20 40 60