Usuwanie azotanów

Azotany to związki, których się szczególnie boimy ze względu na ich zgubny wpływ na nasze zdrowie i życie. Woda o podwyższonej zawartości azotanów jest bardzo groźna dla małych dzieci. Używana do przygotowywania posiłków woda bogata w związki azotu może prowadzić do szeregu groźnych chorób, m.in. sinicy i chorób nowotworowych.

Do środowiska, m. in. do wody pitnej, związki azotu dostają się wieloma sposobami. Jednym z nich jest proces utleniania azotu w atmosferze, odbywający się w czasie wyładowań atmosferycznych (błyskawic). Ogromny wpływ na obecność azotanów w wodzie podziemnej ma również intensywna gospodarka rolna i wiążące się z nią nawożenie pól uprawnych nawozami azotowymi. Nie bez znaczenia na jakość wody płynącej w naszych kranach, jeśli pochodzi ona z własnego ujęcia (np. studni głębinowej), są także nieczystości pochodzące z nieszczelnych szamb, do których odprowadzane są ścieki komunalne oraz bliskość szlaków komunikacyjnych.

Chcąc uzyskać zdrową i bezpieczną wodę, warto zainwestować w dobrej jakości urządzenie filtrujące. Ważne, aby filtr został indywidualnie dobrany do potrzeb konkretnego gospodarstwa domowego i jakości znajdującej się w nim wody. Nie zawsze urządzenie najdroższe będzie najlepsze. Niezbędne jest wykonanie specjalistycznych badań fizyko-chemicznych wody (najlepiej także bakteriologicznych) oraz zwrócenie się o pomoc do profesjonalnej firmy zajmującej się uzdatnianiem wody pitnej.

Zapraszamy do kontaktuZobacz nasze realizacje. Skorzystaj z asystenta sprzedaży.

 

Pokaż:
20 40 60