Zmiękczacz Maxi - zmiękczanie, żelazo, mangan - przyłącze 1 '' - do 5 osób

Bestseller
Zmiękczacz Maxi - zmiękczanie, żelazo, mangan - przyłącze 1 '' - do 5 osób

Zmiękczacz Maxi to w pełni profesjonalne urządzenie przeznaczone do uzdatniania wody wodociągowej.  Wypełniony żywicą jonowymienną z atestem PZH skutecznie usuwa twardość wody. Dzięki jego zastosowaniu jesteśmy w stanie uzyskać idealnie miękką wodę, jak również usunąć niewielkie stężenia żelaza oraz manganu. Dzięki obudowie kompaktowej zajmuje niewiele miejsca, lecz nie odbywa się to kosztem wydajności. 

Sercem całego filtra jest głowica sterująca. Po wyczerpaniu zdolności jonowymiennej złoża jest ono regenerowane roztworem soli. Cały proces przeprowadzany jest  w pełni automatycznie. Częstotliwość regeneracji zmiękczacza uzależniona jest od twardości wody oraz ilości zużywanej wody. 

Oferowany system zawiera wszystkie niezbędne elementy do podłączenia oraz uruchomienia. Dodatkowo zestaw zawiera worek soli o wadze 25 kg.

2 700,00 PLN 


Ilość jednostek w opakowaniu: 1.00
Cena za opakowanie: 2 700,00 PLN

Głębokość filtra 30 cm
Szerokość filtra 50 cm
Wysokość filtra 130 cm

Opis

Woda wodociągowa teoretycznie spełnia wszelkie normy narzucone przez odpowiednie organy na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Niestety jej użytkowanie bywa uciążliwie. Woda wodociągowa jest najczęściej twarda lub bardzo twarda. Zawartość CaCO₃ przekracza niejednokrotnie 300 mg/ litr. Widać to szczególnie na domowych kranach czy kuchennym szkle. Woda wodociągowa nieprzyjemnie pachnie chlorem, który jest wykorzystywany do jej dezynfekcji. Nawet czysta i zdezynfekowana opuszcza miejską stację uzdatniania wody, zanim dotrze do naszych kranów, może ulec zanieczyszczeniu np. żelazem pochodzącym ze starych rur doprowadzających.

Oferowany zmiękczacz wody skutecznie usunie z niej nadmierną uciążliwą twardość, a dodatkowo zredukuje również niewielkie ilości żelaza i manganu.

Zmiękczacz wypełniony jest żywicą jonowymienną. Proces zmiękczania polega na wymianie jonów wapniowych i magnezowych, które sprawiają, że woda jest twarda, na jony sodu. Dzieje się tak podczas przepływu surowej wody przez złoże znajdujące się w specjalnej butli. W przypadku domów jednorodzinnych, które zamieszkuje 4-6 osób, najczęściej wykorzystuje się obudowy kompaktowe. Filtrowanie wody odbywa się na bieżąco. Surowa woda, przepływając przez złoże filtrujące, umieszczone w specjalnej butli, ulega zmiękczeniu. Sterownik można zaprogramować w sposób dowolny, w zależności od twardości wody z jaką mamy do czynienia. Filtr automatyczny, po przefiltrowaniu zaprogramowanej ilości wody, załącza regenerację. Najczęściej regeneracja następuje po uzdatnieniu ok. 3.500 litrów wody. Regeneracja to nic innego jak przepłukanie złoża jonowymiennego roztworem solanki i odprowadzenie jej do ścieków. W tym miejscu warto przypomnieć, że system uzdatniania wody wymaga podłączenia do odpływu ściekowego, najlepiej jeśli będzie on stosunkowo blisko filtrów.

Sercem prezentowanego filtra jest w pełni automatyczna głowica sterująca, która sprawia, że filtr jest praktycznie bezobsługowy. Jedyne zadanie jego przyszłego właściciela będzie polegało na okresowym dosypaniu odpowiedniej ilości soli tabletkowanej, dostępnej w każdym markecie budowlanym lub dowożonej przez naszych serwisantów.

Oferowany system zawiera wszystkie niezbędne elementy do podłączenia oraz uruchomienia. Dodatkowo zestaw zawiera worek soli o wadze 25 kg.

Dodatkowe oprzyrządowanie obejmuje:

- by-pass – 70 zł brutto

- mieszacz – 80 zł brutto

 

Dane techniczne:

Typ obudowy 

kompaktowa

Wymiary urządzenia [cm]: 

 (szer/gł/wys)

30/50/130

Przyłącze [cal] 

1 cal 

Przepływ maksymalny [m3/h]: 

2,1 m3/h 

Temperatura pracy [ºC]: 

2 - 48 

Ciśnienie robocze [bar]: 

1,5 – 10

Średnie zużycie soli na regenerację [kg]: 

 3,5

Regeneracja:

Objętościowa natychmiastowa lub opóźniona 

Maks. czasu pomiędzy regeneracjami: 

TAK 

 Czas regeneracji [min]:

60

Ilość wody zużytej do regeneracji [L]: 

110 litrów

Zawartość jonitu [litr]: 

20

Podsypka żwirkowa

TAK

 Zasilanie:

220-240 V/ 50-60Hz 

Pobór mocy maksymalny: 

17 W 

 

Korzyści z użytkowania miękkiej wody:

 • miękkie i lśniące włosy
 • mniej wysuszona i bardziej promienna skóra - kąpiel wreszcie będzie prawdziwą przyjemnością
 • brak kamienia na wszelkich urządzeniach domowych, np. pralka, czajnik, ekspres do kawy, zmywarka (brak konieczności stosowania soli do zmywarki czy środków zmiękczających typu calgonit do pralki) itp.
 • zdecydowanie dłuższa żywotność instalacji hydraulicznej, kaloryferów, ogrzewania podłogowego, pieca CO
 • mniejsze zużycie proszku do prania (nawet o 50%), kosmetyków myjących (żeli, mydła) i środków czystości
 • brak dokuczliwych białych smug na szkle
 • brak nieestetycznych rdzawych smug na armaturze i sanitariatach - zlewy, wanny czy prysznice dużo łatwiej utrzymać w czystości
 • mniejsze rachunki za prąd i CO
 • lepszy smak wody, brak obrzydliwego kożucha na herbacie - kawa i herbata będą się lepiej parzyć
 • lepszy smak potraw
 • zdecydowana poprawa komfortu życia

 

Termin wysyłki: do 5 dni

Opinie

Produkt nie posiada opinii.

Dodaj opinię

Aby dodać opinie musisz być zalogowany.

Podobne