Kategorie

Komplet wkładów R05 - odwrócona osmoza - Atest PZH

Komplet wkładów R05 - odwrócona osmoza - Atest PZH

Komplet wkładów do filtra odwróconej osmozy R05. Zestaw przeznaczony do samodzielnej wymiany. Zawiera cztery filtry: wstępny sedymentacyjny 5 mikronowy, aktywny węgiel, sedymentacyjny 1 mikronowy oraz wkład końcowy, węglowy liniowy. Wszystkie filtry są bezpieczne co potwierdza atest PZH.

Więcej szczegółów


75,00 zł brutto


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Komplet bardzo dobrej jakości wkładów, posiadających atest PZH, przeznaczonych do samodzielnej wymiany.

Producent zaleca wymianę wkładów, dla filtrów osmotycznych, maksymalnie co 6 miesięcy.


Komplet ten jest przeznaczony do systemów odwróconej osmozy R05. Pasuje do większości systemów innych marek. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.


Zestaw jest przeznaczony do filtra R05 i zawiera:


1) Filtr sznurkowy 5 mikronowy – oznacza to że wszystkie cząstki stałe o średnicy przekraczającej pięć mikronów zostaną w tym stopniu odfiltrowane.

Filtr sznurkowy dzięki swojej budowie jest w stanie wchłonąć bardzo dużo zanieczyszczeń, tj: piasek, muł, rdza a nawet pyłki kwiatowe czy mikroorganizmy. Dzięki temu doskonale nadaje się jako wkład wstępnej filtracji.


2) Filtr węglowy – zawiera aktywny węgiel w postaci sprasowanego bloku. Filtruje wodę całą powierzchnią boczną, dzięki czemu zapewnia dużą wydajność. Aktywny węgiel posiada unikalne własności. Redukuje aż 99% zawartego w wodzie chloru i jego wszystkich pochodnych. Redukcja chloru ma na celu nie tylko poprawę zapachu wody ale również ochronę membrany osmotycznej, która jest wrażliwa na jego działanie. Oprócz zapachu poprawiany jest również smak wody. Aktywny węgiel ma także własności bakterio- i grzybobójcze. Redukowane jest także stężenie metali ciężkich oraz związków organicznych.


3) Filtr piankowy 1 mikronowy – zatrzymuje cząstki stałe, w tym również pył z węgla aktywnego o rozmiarach do jednego mikrona. Stosowanie tak drobnego filtra znacznie przedłuża żywotność membrany osmotycznej.


4) Filtr liniowy z uszlachetnionym aktywnym węglem – zamontowany jest w układzie zespołu filtrującego za zbiornikiem magazynującym wodę. W takim zestawieniu filtruje on szczątkowe zanieczyszczenia wody mogące zgromadzić się w zbiorniku. Dzięki podobnym własnością co stopień drugi, gwarantuje on doskonałą jakość wody końcowej. Dlatego niezwykle ważne jest aby wkłady były odpowiedniej jakości.

 

Wkłady liniowe posiadają standardowe połączenia ¼ cala.


Wkłady wykonane są przez polskiego producenta FitAqua i posiadają ważne atesty PZH. Wszystkie komponenty używane do produkcji filtrów spełniają wyśrubowane normy higieny UE. Są dopuszczone do sprzedaży na wszystkich rynkach europejskich.
Zalecamy wymianę wszystkich wkładów w cyklu sześciomiesięcznym.